Języki obce w biznesie – jakie warto znać?

Języki obce w biznesie – jakie warto znać?

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest niezbędna – zarówno w codziennym życiu, jak i w biznesie. Najbardziej pożądanym językiem obcym jest z pewnością język angielski, chociaż znajomość dodatkowych języków z całą pewnością zaplusuje.

Język angielski jako podstawowe narzędzie komunikacji

Uniwersalnym językiem dla biznesu na całym świecie jest język angielski. Jest to język służący do komunikacji między pracownikami firm, które zdecydowały się wejść na rynek międzynarodowy. Umożliwia on międzynarodowe kontakty zawodowe w najróżniejszych branżach. Jego znajomość z pewnością przyda się podczas najróżniejszych szkoleń, spotkań i konferencji.

Język biznesowy odróżnia od języka codziennego specjalistyczne słownictwo. Bardzo ważna jest także prostota i zwięzłość wypowiedzi. W języku biznesowym nie stosuje się odniesień do kultury i historii, a także unika się różnego rodzaju ozdobników. Nie ma także obowiązku używania skomplikowanych formuł gramatycznych. Istotny jest zrozumiały przekaz wypowiadanych zdań.

Język niemiecki w biznesie

Język niemiecki to język naszych zachodnich sąsiadów, którego naukę bardzo często rozpoczyna się już w szkole podstawowej. Na polskim rynku pracy jest on bardzo pożądany ze względu na współprace biznesowe pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami. Warto także wiedzieć, że językiem niemieckim na świecie posługuje się ponad 100 milionów ludzi. Znajomość tego języka obcego z pewnością zaplusuje nie tylko w środowisku biznesowym.

Myślisz o nauce języka niemieckiego? Zwróć uwagę na Kurs Aktywnego Niemieckiego, dzięki któremu już w kilka miesięcy nauczysz się sprawnie mówić w tym języku. W biznesie komunikacja jest najważniejsza, dlatego płynne mówienie z pewnością będzie Twoim priorytetem. Ten innowacyjny trening zajmuje tylko 15 minut dziennie, a nauka odbywa się w domowym zaciszu.

Inne języki obce pożądane w środowisku biznesowym

Myślisz o nauce innych języków obcych, które mogą Ci się przydać w kontaktach biznesowych? Zainteresuj się językiem hiszpańskim. Tym językiem włada prawie 600 milionów ludzi na całym świecie. Język hiszpański umożliwi Ci komunikację nie tylko w Hiszpanii – jest on bowiem językiem urzędowym w 20 różnych krajach na świecie. To między innymi Meksyk, Kolumbia, Argentyna, Peru oraz Chile. Warto także wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych aż 30% mieszkańców posługuje się językiem hiszpańskim.

Językiem azjatyckim, którym posługuje się największa ilość użytkowników, jest oczywiście język chiński. Jest on używany przez ponad miliard osób na całym świecie! Znajomość języka chińskiego umożliwi z pewnością zatrudnienie w firmach, które współpracują z chińskimi kontrahentami. Chińska gospodarka z każdym rokiem bardziej się rozwija, a europejskie firmy chętnie współpracują z chińskimi fabrykami.

W biznesie przydać się może każdy dodatkowy język obcy. Jeżeli myślisz o nauce języków obcych, to możesz wziąć pod uwagę także takie języki jak portugalski, rosyjski, arabski czy też francuski. Komunikacja w biznesie jest bowiem bardzo istotna.

Artykuł sponsorowany