Polacy coraz częściej decydują się na korzystanie z prywatnej opieki lekarskiej w formie polis i abonamentów. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego trzeba o nie dbać i zapewniać dostęp do odpowiedniej opieki lekarskiej wszystkim domownikom. W dzisiejszych czasach w wielu rodzinach oprócz rodziców, dziadków i dzieci domownikami są także zwierzęta, które tak jak wszystkie istoty żywe potrzebują czasem leczenia

Ubezpieczenie dla zwięrząt czy jest obowiązkowe?

Będąc opiekunem pupila warto nabyć ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy zwierzęta zachorują lub ulegną wypadkowi, dlatego też ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt, powinny zostać zakupione jak najwcześniej, najlepiej wtedy, gdy zabieramy zwierzęta do domu. Usługi weterynaryjne, tak jak inne medyczne nie należą do najtańszych, za każdą wizytę trzeba zapłacić po kilkadziesiąt złotych a za dodatkowe zabiegi po kilkaset. Właściciele, których zwierzęta chorują, często narażają je na powikłania lub śmierć, bo nie zawsze są w stanie, w danym momencie wyłożyć odpowiednią sumę na ich leczenie. Na szczęście dla zwierzaków i ich właścicieli powstały ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt, które pokrywają za opiekuna wszelkie opłaty za wizyty i zabiegi ratujące życie i zdrowie pupili.

Ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt

Ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt można zawrzeć zależnie od towarzystwa i wartości zwierzaka na maksymalnie 2 tysiące złotych, przy czym roczna składka za ubezpieczenie wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Suma ta jest więc nieporównywalnie niższa do uzyskanej pomocy. Dodatkowo znacznie łatwiej jest wydać niewielką sumę na zakup ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt niż wyciągać z portfela równowartość tej kwoty przy każdej wizycie. Zwierzęta standardowo ubezpieczane są na okres 12 miesięcy, jednak zależnie od potrzeb okres ten można dostosować indywidualnie do klienta. By nabyć ubezpieczenia kosztów leczenia zwierząt należy ubezpieczycielowi przedstawić zaświadczenie o stanie zdrowia pupila, ponieważ towarzystwo ponosi odpowiedzialność jedynie za choroby, które wystąpiły nagle i nie były spodziewane. Jeśli zwierzęta cierpią na choroby przewlekłe za koszty ich leczenia musi zapłacić właściciel. Z odpowiedzialności towarzystwa wyłączone jest także zabiegi kosmetyczne, dentystyczne oraz koszty związane z opieką nad ciężarnym zwierzęciem.