W życiu różnie się układa. Coś co początkowo mogło wydawać się świetnym wyborem, po jakimś czasie takie wspaniałe może się już nie wydawać. Co więcej, może się okazać, że w innym miejscu znajdziemy ciekawszą ofertę, która będzie nam się bardziej opłacała. Dlatego też warto wiedzieć, że w takich przypadkach mamy prawo odstąpić od umowy, a więc zrezygnować z tej, którą w chwili obecnej mamy zawartą, aby móc podpisać tą, która jest dla nas korzystniejsza. Również możliwość wypowiedzenia umowy w Play może zainteresować spore grono odbiorców. Nawet jeśli na chwilę obecną nie chcemy naszej umowy rozwiązywać, to i tak warto wiedzieć, jak to zrobić, bo nigdy nie wiadomo kiedy ta wiedza może nam się przydać.

Wypowiedzenie umowy z Play

Na początek warto sobie przypomnieć wcześniejsze możliwości wypowiedzenia umowy w Play. Z jednej strony będziemy mogli się zastanowić czy one w naszym wypadku wystarczą, ale z drugiej będziemy też mogli porównać o ile wygodniejsze dla klienta są te nowe propozycje, z których można skorzystać. Może się okazać, że jeśli do tej pory nie byliśmy przekonani, czy chcemy tą umowę wypowiedzieć, to obecne udogodnienia nas do tego przekonają. Oczywiście zawsze mogliśmy to zrobić udając się do salonu Play i tam składając odpowiedni wniosek w okienku. Z drugiej strony od jakiegoś czasu można to było zrobić wysyłając wiadomość e-mail lub sms. To pozwalało załatwić całą sprawę bez konieczności wychodzenia z domu. Co z pewnością dawało szansę na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Rezygnacja z umowy z siecią Play

Jeżeli jesteśmy zainteresowani nowymi możliwościami wypowiedzenia umowy w Play, to warto wiedzieć, że możemy to zrobić również przy wykorzystaniu infolinii operatora. Takie rozwiązanie również będzie wygodne i co więcej informacja o rezygnacji z umowy będzie trafiała do operatora od razu. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy umowę na czas nieokreślony. Wówczas okres wypowiedzenia będzie trwał miesiąc i będzie liczony od momentu, gdy decyzja fizycznie dotrze do operatora. Wówczas złożenie takiego wypowiedzenia przez infolinię może mieć ogromne znaczenie.

Warto zwrócić uwagę jakie mamy tutaj możliwości. Znając wszystkie kanały, którymi będziemy mogli wypowiedzieć umowę w Play, łatwiej będzie nam powiedzieć, w jaki sposób chcemy to zrobić. Od tego będzie zależało to, jak wiele czasu poświęcimy na złożenie takiego wypowiedzenia i od kiedy będzie się liczył okres wypowiedzenia jaki musi minąć do zakończenia umowy.

Dokument / oświadczenie wypowiedzenia / rezygnacji umowy z siecią komórkową Play

Dokument / oświadczenie wypowiedzenia / regygnacji umowy z siecią komórkową Play